ają sporządzania odpowiednich pism, opiniowania umów, a także ich sporządzania. Radca prawny oferujący pomoc prawną w sprawach cywilnych zajmuje się właśnie sporządzaniem pism dotyczących danej sprawy, a także sporządzeniem pism w postępowaniach procesowych. Radca prawny zajmuje się także opiniowaniem oraz sporządzaniem umów w ramach prawa cywilnego. Ponadto jedną z najważniejszych usług oferowanych w ramach prawa cywilnego jest reprezentowanie klienta w sprawach sądowych oraz branie udziału w różnego rodzaju negocjacjach. Zakres świadczenia pomocy prawnej oferowany przez kancelarię w ramach prawa cywilnego jest więc bardzo szeroki. Różnego rodzaju sprawy cywilne mogą wymagać konsultacji z radcą prawnym. Z tego względu, że prawo cywilne jest szeroką dziedziną prawa, to często okazuje się konieczne skorzystanie z usług kancelarii prawnej.
Kompleksowa obsługa prawna firm
Kancelaria prawna może świadczyć swoje usługi polegające na udzielaniu pomocy prawnej przedsiębiorcom oraz indywidualnym klientom. Niektóre kancelarie posiadają specjalną ofertę, skierowaną właśnie do przedsiębiorców, która polega na kompleksowej obsłudze prawnej. Radca prawny może świadczyć stałą obsługę prawną firmy we wszystkich dziedzinach prawa. Prowadzenie stałej obsługi prawnej jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla radcy prawnego. Stała obsługa prawna firmy polega na bieżącym świadczeniu pomocy prawnej, udzielaniu porad prawnych oraz sporządzaniu odpowiednich dokumentów, jeśli wymaga tego sytuacja. Takie rozwiązanie pozwala przedsiębiorcy zaoszczędzić czas oraz pieniądze, stanowi więc atrakcyjną ofertę dla wielu firm. Ponadto usługa stałej obsługi prawnej pozwala przedsiębiorcy na wykonywanie swoich obowiązków bez konieczności martwienia się o sprawy prawne, którymi zajmuje się wybrana kancelaria prawna. Skorzystanie z kompleksowej obsługi prawnej firmy posiada wiele zalet.
Odbycie aplikacji radowskiej
Każdy kandydat na radcę prawnego ma obowiązek odbycia trzyletniej aplikacji radcowskiej. Po ukończeniu pięcioletnich studiów prawniczych, osoba pragnąca zostać radcą prawnym musi odbyć tak zwaną aplikację radcowską, czyli inaczej praktykę przygotowującą do samodzielnego wykonywania zawodu. Aplikacja radcowska jest prowadzona przez okręgowe izby radców prawnych, a sam nabór na aplikację jest prowadzony w formie pisemnego egzaminu państwowego składającego się z testu jednokrotnego wyboru. Podczas aplikacji radcowskiej absolwent jest przygotowywany do pełnienia zawodu radcy prawnego. Kandydat na radę jest zaznajamiany z całokształtem pracy oraz jest przygotowywany do pełnienia obowiązków radcy prawnego. Aplikanci na radcę są członkami okręgowych izb radców prawnych, a już po 6 miesiącach aplikacji kandydat ma prawo występować przed sądami. Po ukończeniu aplikacji radcowskiej oraz zdaniu odpowiedniego egzaminu, osoba posiada prawo do wykonywania zawodu jako radca prawny. Radca prawny może wykonywać swój zawód, jeśli jest wpisany na listę przez okręgową izbę radców prawnych.